Twój e-mail:
Telefon:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Dane teleadresowe

mail kontakt@sbud-kk.pl

pinezka Kędzierzyn Koźle, ul. Emilii Plater 15

facebook
instagram

Copyright © 2013 - 2022 SBUD Sebastian Brodnicki

       NIP: 7491902163

REGON: 532408226

firma remontowo budowlana SBUD - logo

Bejca, lazur czy impregnat?

 

To, co znamy pod nazwą impregnatu najprawdopodobniej nim nie jest. Upowszechniło się tak nazywać bejcę czy lazur, które nie mogą być tak nazwane ze względu na swój skład. Nie są one impregnatami w sensie ścisłym, bo zawierają jedynie niewielkie domieszki preparatów chemicznych zabezpieczających drewno przed owadami i grzybami. Impregnatem w pełnym tego słowa znaczeniu jest zatem środek, który biologicznie zabezpiecza powierzchnię drewnianą poprzez przesączenie jej środkami biobójczymi.

 

Impregnat a reszta.

 

Kluczowe jest więc natężenie środków impregnujących, które jest zdecydowanie zbyt niskie w wypadku ,,impregnatów'' kolorowych i rozpuszczalnikowych. Im skuteczność większa tym cena produktu będzie z pewnością wyższa, ale nie tylko tym należy się kierować. Podobnie jak w wypadku produktów spożywczych kluczowy jest skład wyszczególniony na opakowaniu. Pseudoimpregnaty mają środków impregnujących śladowe ilości dlatego, by móc wyszczególnić je w składzie. Woda i benzyna nie zapewniają ochrony biologicznej malowanego drewna, dlatego należy celować w produkty o prawdziwych właściwościach impregnujących.

 

Na co patrzeć?

 

Musimy przygotować się na wnikliwą lekturę składu produktu, jaki planujemy zakupić. Dodatkowym drogowskazem będzie dla nas obecność informacji o dopuszczeniu produktu do obrotu przez Ministra Zdrowia, co zapewnia nas, że mamy do czynienia z prawdziwym impregnatem.  

 

Bejca, lazur czy impregnat?

01 października 2022
25 października 2022
PRACA SZUKA CZŁOWIEKA! (Унизу український текст) W związku z rozwojem firmy szukamy od zaraz pracowników w branży budowlanej. Do naszego zespołu szukamy doświadczonych zawodników: murarzy, tynkarzy, wykończeniowców, glazurników, malarzy, dekarzy,
19 października 2022
          Zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi wymagają zwłaszcza elementy drewniane eksponowane na temperaturę i wilgoć, a więc zewnętrzne. Dotyczy to bram ogrodzeniowych, altan ogrodowych, podbitek dachowych, mebli ogrodowych czy ogrodzeń panelowych. Szczególnie

Sprawdź pozostałe artykuły

SBUD Sebastian Brodnicki
dom
telefon
nawigacja

Pogotowie elektryczne elektryk