Twój e-mail:
Telefon:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Dane teleadresowe

mail kontakt@sbud-kk.pl

pinezka Kędzierzyn Koźle, ul. Emilii Plater 15

facebook
instagram

Copyright © 2013 - 2022 SBUD Sebastian Brodnicki

       NIP: 7491902163

REGON: 532408226

firma remontowo budowlana SBUD - logo

Mimo, że ciepło z podgrzewanego pomieszczenia ucieka do góry i tam teoretycznie powinno być najcieplej ważne jest, by zastosować dodatkowe zabezpieczenie trzymające ciepło w budynku. To właśnie dach podlega zmianom atmosferycznym. Warto więc ocieplanie zacząć od niego.

 

System ocieplania stropów FAST W-G

 

Ocieplenie stropu technologią FAST W-G zakłada montaż przy suficie i na ścianach warstwy ochronnej, która zapobiega wydostawaniu się ciepła na zewnątrz, poprzez obłożenie ich płytami wełny mineralnej z dwiema warstwami. Pierwszą z nich jest izolacja termiczna, drugą warstwa wykończeniowa. 

 

Zastosowanie

 

Modna tak w ostatnich latach termomodernizacja może obejmować wnętrza budynków od dawna stojących jak i przestrzenie półotwarte - tunele, przejazdy, przejścia, miejsca postojowe. Można także zastosować system FAST W-G w powstających dopiero co budynkach, by od początku chronić je przed utratą ciepła.

 

Przygotowanie

 

Zaopatrzmy się w:
- zaprawę cienkoklejową;
- wiertarkę wolnoobrotową;
- wełnę mineralną z systemu FAST W-G;
- paca zębata;
- pistolet natryskowy na tynk;
- natrysk hydrodynamiczny.

 

Instalacja

 

Polega ona na nałożeniu klocków wełny lamelowej na przygotowaną wcześniej powierzchnię sufitów i ścian. Trzymać się będzie na zaprawie klejowej, którą należy dokładnie przemieszać bez rozcieńczania (co pół godziny trzeba również w trakcie prac klej przemieszać). Z wierzchu i boków przygotowanej palety z wełną mineralną usuwamy ręcznie zanieczyszczenia i nierówności. Na powierzchnię nakładamy klej w dwóch warstwach. Płyta gotowa jest do montażu. Płytę mocno przyklejamy do sufitu. Na nałożoną warstwę można po 24 godzinach nałożyć tynk metodą natryskową.

 

Ocieplenie stropów z FAST W-G.

27 stycznia 2023
15 lutego 2023
Kiedy stawia się dom od podstaw można zadbać o jego bezpieczeństwo pod każdym względem. W większości przypadków jednak mamy do czynienia z budynkiem już istniejącym. Co możemy w nim zastać?
27 stycznia 2023
Mimo, że ciepło z podgrzewanego pomieszczenia ucieka do góry i tam teoretycznie powinno być najcieplej ważne jest, by zastosować dodatkowe zabezpieczenie trzymające ciepło w budynku. To właśnie dach podlega zmianom

Sprawdź pozostałe artykuły

SBUD Sebastian Brodnicki
dom
telefon
nawigacja

Pogotowie elektryczne elektryk