Twój e-mail:
Telefon:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Dane teleadresowe

mail kontakt@sbud-kk.pl

pinezka Kędzierzyn Koźle, ul. Emilii Plater 15

facebook
instagram

Copyright © 2013 - 2022 SBUD Sebastian Brodnicki

       NIP: 7491902163

REGON: 532408226

firma remontowo budowlana SBUD - logo

Choć do astronomicznej wiosny jeszcze daleko w debacie publicznej podnoszą się już głosy wyrażające obawę o bezpieczeństwo energetyczne na zimę 2022/3. Nie tylko jednak ogrzewaniem naszych domów powinniśmy się zawczasu martwić... W wielu domach widać liczne elementy drewniane wyeksponowane na warunki atmosferyczne. Styczność z żywiołami, nie tylko długotrwała, może trwale uszkodzić tak drogie materialnie i pod względem sentymentalnym drewno. Aby przygotować je do znoszenia zarówno mroźnych jak i mokrych zim należy rozważyć podjęcie kolejnych, opisanych poniżej, kroków.

 

Chrońmy nasze drewno!


Początkiem prac konserwacyjnych na przykładzie drewnianego tarasu będzie uprzątnięcie go z przedmiotów i mebli; należy zapewnić sobie dostęp do całości interesującej nas powierzchni, ewentualnych nierówności i rowków pomiędzy deskami bądź balami. Odsłoniętą tak posadzkę myjemy wodą pod ciśnieniem z węża ogrodowego lub myjki. Dostęp do bieżącej wody nie powinien być problemem, można skorzystać z niej nawet przez krany domowe i piwniczne. Brud zaschnięty, ściśle przylegający do posadzki, usuwa się odpowiednią szczotą z przygotowanym do tego rodzaju zadań włosiem. Osuszony taras powinno się pokryć przy użyciu pędzla lub szmatki stosowną warstwą oleju trzymającą deski w dobrym stanie pod względem wytrzymałości i estetyki. Kiedy leży nam na sercu jeszcze lepsze wzmocnienie struktury drewna przed olejowaniem używamy impregnatu.

 

Po co olej?

 

Zadaniem oleju jest utrzymanie powierzchni drewna w stanie jak najbardziej zbliżonym do tego, w jakim go kupiliśmy. Sklepowy połysk nie jest utracony na zawsze, jeśli chcemy zadać sobie trudu olejowania. Wybierając olej bezbarwny osiągniemy efekt utrzymania oryginalnej barwy drewna. Olej barwiący wprowadzi czasem pożądaną zmianę w otoczeniu. Niezależnie zaś od tego ma zabezpieczyć drewno przed niektórymi uszkodzeniami mechanicznymi, wyblaknięciem, utratą barwy, rozmoczeniem i przesiąknięciem wilgocią otoczenia.


Pracę tę należy wykonać wczesną jesienią i wiosną, kiedy spada ryzyko gwałtownych zmian atmosferycznych, w tym opadów niweczących lub co najmniej przerywających nasze prace. Warto mieć odpowiednią parę rąk do pomocy, by prace zanadto się nie przeciągnęły.

Bezpieczne drewno w każdą pogodę!

13 września 2022
15 lutego 2023
Kiedy stawia się dom od podstaw można zadbać o jego bezpieczeństwo pod każdym względem. W większości przypadków jednak mamy do czynienia z budynkiem już istniejącym. Co możemy w nim zastać?
27 stycznia 2023
Mimo, że ciepło z podgrzewanego pomieszczenia ucieka do góry i tam teoretycznie powinno być najcieplej ważne jest, by zastosować dodatkowe zabezpieczenie trzymające ciepło w budynku. To właśnie dach podlega zmianom

Sprawdź pozostałe artykuły

SBUD Sebastian Brodnicki
dom
telefon
nawigacja

Pogotowie elektryczne elektryk