Twój e-mail:
Telefon:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Dane teleadresowe

mail kontakt@sbud-kk.pl

pinezka Kędzierzyn Koźle, ul. Emilii Plater 15

facebook
instagram

Copyright © 2013 - 2022 SBUD Sebastian Brodnicki

       NIP: 7491902163

REGON: 532408226

firma remontowo budowlana SBUD - logo

Zarówno w domu prywatnym jak i zakładzie pracy instalacja grzewcza ma bezobsługowo, ekologicznie i przy niskich kosztach użytkowania zapewniać wygodę korzystającym z niej. Pomocnym ku temu elementem jest bufor ciepła. To zbiornik w postaci pionowego walca ze stali magazynujący produkowane ciepło w postaci nagrzanej wody. Ociepla się go specjalną otuliną, by zapobiec naturalnemu ochładzaniu się zgromadzonej wody użytkowej, używanej również do ogrzewania w budynku. Zamontowanie bufora ciepła jest szczególnie przydatne na przełomie pór roku, kiedy pogoda nie zmienia się na tyle, by korzystać z ogrzewania w pełni albo całkowicie z niego zrezygnować.

 

Kiedy warto zdecydować się na bufor ciepła?

 

Bufor cieplny jest uniwersalny w użyciu, można stosować go zarówno w kotłach nowszego i starszego typu. Choć na jego montaż potrzeba więcej miejsca niż na standardowy bojler to jest to przestrzeń dobrze zagospodarowana. Niemal na pewno jego montaż opłaca się! Nie warto montować go jedynie przy ogrzewaniu gazem ziemnym i pelletem, ponieważ te sposoby nie wymagają magazynowania ciepła.

 

Gdzie można zainstalować bufor ciepła?

 

Praktyka montowania buforów ciepła wskazuje, że optymalnym dla niego miejscem jest bezpośrednia bliskość kotła i taka sama wysokość. Jednocześnie należy pamiętać, że nic nie stoi na przeszkodzie, by bufor zamontować niżej, wyżej i w dowolnej odległości. Warto pamiętać o dosyć sporej wadze bufora, więc ewentualne montowanie na wyższych kondygnacjach wymaga odpowiednio wytrzymałych podłoży.

 

Izolacja bufora - podsumowanie 

 

Izolacja buforu w taki sposób, by nie tracił ciepła, jest kwestią kluczową. Fabryczne opakowanie buforu spełnia potrzeby estetyczne, ale niestety nie jest zbyt praktyczne. Im grubsza izolacja tym lepsza! Najlepiej sprawdzi się ciasna konstrukcja z folii aluminiowej, wełny, bandaży, gipsu i farby olejnej.

Pomagamy w doborze odpowiedniego bufora ciepła i zajmujemy się ich profesjonalnym montażem! Zadbamy, aby Twój bufor trzymał ciepło jak najdłużej!

Bufor ciepła - kiedy oraz dlaczego warto go zastosować?

21 lipca 2022
Bufor ciepła wody użytkowej
15 lutego 2023
Kiedy stawia się dom od podstaw można zadbać o jego bezpieczeństwo pod każdym względem. W większości przypadków jednak mamy do czynienia z budynkiem już istniejącym. Co możemy w nim zastać?
27 stycznia 2023
Mimo, że ciepło z podgrzewanego pomieszczenia ucieka do góry i tam teoretycznie powinno być najcieplej ważne jest, by zastosować dodatkowe zabezpieczenie trzymające ciepło w budynku. To właśnie dach podlega zmianom

Sprawdź pozostałe artykuły

SBUD Sebastian Brodnicki
dom
telefon
nawigacja

Pogotowie elektryczne elektryk