Twój e-mail:
Telefon:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Dane teleadresowe

mail kontakt@sbud-kk.pl

pinezka Kędzierzyn Koźle, ul. Emilii Plater 15

facebook
instagram

Copyright © 2013 - 2022 SBUD Sebastian Brodnicki

       NIP: 7491902163

REGON: 532408226

firma remontowo budowlana SBUD - logo

Czyste powietrze to wielka wartość - ogranicza choroby skórne i dróg oddechowych, wpływa na dobre samopoczucie i świadczy o podejściu do ekologii. Będzie można osiągnąć ją jeszcze łatwiej dzięki wprowadzonemu w połowie lipca przez rząd dodatkowi do działającego od czterech lat programu ,,Czyste Powietrze''.

 

Czyste powietrze dla przyszłych pokoleń

 

Zanieczyszczenia powietrza nie kojarzymy wyłącznie z dużymi zakładami i fabrykami, na których też ciąży odpowiednio większa odpowiedzialność. Nasze przydomowe piece są bowiem odpowiedzialne w dużej mierze, a nawet w większości, za uciążliwe tak i szkodliwe dla zdrowia zjawisko smogu. Restrykcje dotyczyć powinny więc także nas, palących w piecach dla utrzymania naszych domów w wyższej temperaturze jesienią i zimą. 

 

Nawet niemal 80 000 tysięcy złotych otrzymać mogą właściciele domu jednorodzinnego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na wymianę starego pieca i całościowe uwspółcześnienie układu grzewczego. Nowością w stale modyfikowanym i ulepszanym programie jest możliwość otrzymania środków jeszcze przed rozpoczęciem prac remontowych prowadzących do polepszenia jakości powietrza na poziomie lokalnym i krajowym! 

 

Dofinansowanie do zmiany kotła w domu jednorodzinnym

 

Domowe kotły na paliwa stałe, nazywane popularnie kopciuchami, mają zostać docelowo w nawet trzech milionach polskich domów zastąpione ekologicznymi i ergonomicznymi nowoczesnymi piecami. Niestety, kosztowna wymiana uderza po kieszeni najuboższych właścicieli domków (zjawisko nazwane jest przez socjologów i ekonomistów wprost ubóstwem energetycznym). Dlatego też maksymalna kwota dofinansowania w programie ,,Czyste Powietrze'' wzrosła o 10 000 złotych, na czym najwięcej zyskają ci o najmniejszych dochodach.

 

Również prefinansowanie, czyli wypłata nawet do połowy przewidzianych środków jeszcze zanim rozpocznie się prace remontowe, pozwoli większej ilości gospodarstw wziąć udział w projekcie. Przy prefinansowaniu pieniądze wpływają na konto bankowe beneficjenta do czternastu dni po podpisaniu umowy.

Dotacje na wymianę pieców węglowych!

06 września 2022
15 lutego 2023
Kiedy stawia się dom od podstaw można zadbać o jego bezpieczeństwo pod każdym względem. W większości przypadków jednak mamy do czynienia z budynkiem już istniejącym. Co możemy w nim zastać?
27 stycznia 2023
Mimo, że ciepło z podgrzewanego pomieszczenia ucieka do góry i tam teoretycznie powinno być najcieplej ważne jest, by zastosować dodatkowe zabezpieczenie trzymające ciepło w budynku. To właśnie dach podlega zmianom

Sprawdź pozostałe artykuły

SBUD Sebastian Brodnicki
dom
telefon
nawigacja

Pogotowie elektryczne elektryk