Twój e-mail:
Telefon:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Dane teleadresowe

mail kontakt@sbud-kk.pl

pinezka Kędzierzyn Koźle, ul. Emilii Plater 15

facebook
instagram

Copyright © 2013 - 2022 SBUD Sebastian Brodnicki

       NIP: 7491902163

REGON: 532408226

firma remontowo budowlana SBUD - logo

Czyste powietrze to wielka wartość - ogranicza choroby skórne i dróg oddechowych, wpływa na dobre samopoczucie i świadczy o podejściu do ekologii. Będzie można osiągnąć ją jeszcze łatwiej dzięki wprowadzonemu w połowie lipca przez rząd dodatkowi do działającego od czterech lat programu ,,Czyste Powietrze''.

 

Czyste powietrze dla przyszłych pokoleń

 

Zanieczyszczenia powietrza nie kojarzymy wyłącznie z dużymi zakładami i fabrykami, na których też ciąży odpowiednio większa odpowiedzialność. Nasze przydomowe piece są bowiem odpowiedzialne w dużej mierze, a nawet w większości, za uciążliwe tak i szkodliwe dla zdrowia zjawisko smogu. Restrykcje dotyczyć powinny więc także nas, palących w piecach dla utrzymania naszych domów w wyższej temperaturze jesienią i zimą. 

 

Nawet niemal 80 000 tysięcy złotych otrzymać mogą właściciele domu jednorodzinnego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na wymianę starego pieca i całościowe uwspółcześnienie układu grzewczego. Nowością w stale modyfikowanym i ulepszanym programie jest możliwość otrzymania środków jeszcze przed rozpoczęciem prac remontowych prowadzących do polepszenia jakości powietrza na poziomie lokalnym i krajowym! 

 

Dofinansowanie do zmiany kotła w domu jednorodzinnym

 

Domowe kotły na paliwa stałe, nazywane popularnie kopciuchami, mają zostać docelowo w nawet trzech milionach polskich domów zastąpione ekologicznymi i ergonomicznymi nowoczesnymi piecami. Niestety, kosztowna wymiana uderza po kieszeni najuboższych właścicieli domków (zjawisko nazwane jest przez socjologów i ekonomistów wprost ubóstwem energetycznym). Dlatego też maksymalna kwota dofinansowania w programie ,,Czyste Powietrze'' wzrosła o 10 000 złotych, na czym najwięcej zyskają ci o najmniejszych dochodach.

 

Również prefinansowanie, czyli wypłata nawet do połowy przewidzianych środków jeszcze zanim rozpocznie się prace remontowe, pozwoli większej ilości gospodarstw wziąć udział w projekcie. Przy prefinansowaniu pieniądze wpływają na konto bankowe beneficjenta do czternastu dni po podpisaniu umowy.

Dotacje na wymianę pieców węglowych!

06 września 2022
27 stycznia 2023
Mimo, że ciepło z podgrzewanego pomieszczenia ucieka do góry i tam teoretycznie powinno być najcieplej ważne jest, by zastosować dodatkowe zabezpieczenie trzymające ciepło w budynku. To właśnie dach podlega zmianom
18 stycznia 2023
Hydroizolacja to zabezpieczenie podłoża przed kontaktem z wodą i jej szkodliwym wpływem na trwałość podłoża. Dotyczy to także wilgoci.  Gdzie stosujemy hydroizolację? Gdzie tylko jest kran jest i wilgoć. Jej

Sprawdź pozostałe artykuły

SBUD Sebastian Brodnicki
dom
telefon
nawigacja

Pogotowie elektryczne elektryk