Twój e-mail:
Telefon:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Dane teleadresowe

mail kontakt@sbud-kk.pl

pinezka Kędzierzyn Koźle, ul. Emilii Plater 15

facebook
instagram

Copyright © 2013 - 2022 SBUD Sebastian Brodnicki

       NIP: 7491902163

REGON: 532408226

firma remontowo budowlana SBUD - logo

Koniec wieńczy dzieło - dach stanowi ukoronowanie naszego domu. Musi być nie tylko efektowny i praktyczny, ale i efektywny. Aby się takim stał należy zadbać o właściwe jego zamontowanie. 

 

Dach - trwały, estetyczny i praktyczny.

 

Dachówki powinny być ułożone warstwami zachodzącymi na siebie na wzór rybich łusek albo średniowiecznej zbroi łuskowej i kolczej: na najniższą warstwę zachodzi wyższa w taki sposób, że nie nie zostawia przerwy i podłoże pod nią pozostaje ochronione. Z myślą o tych rozwiązaniach powstała dachówka typu Roeben nazywane także zakładkowymi.

 

Ich specyfika pozwala na ułożenie pokrycia dachu bez konieczności używania wiertarki czy młotka. Umożliwione jest to przez zaczepy, w które dachówki są wyposażone. Na nich się trzymają i im zawdzięczają solidną konstrukcję wspomaganą siłami grawitacji. 

 

Dlaczego dachówki nie spadają?

 

Ochrona dachu przed opadami i wiatrem zapewniona jest szczelnym przyleganiem do siebie dachówek poprzez zahaczenie jednej o drugą całymi rzędami. Pomagają w stabilizacji i umocnieniu także klamry przypinające dachówki do łat. Niemożliwy jest scenariusz, w którym jedna zerwana dachówka pociągnęłaby za sobą cały rząd, ponieważ każdy nit spina swoją parę i zapobiega zrywanie się płatami.

 

Masa ułożonych dachówek przytwierdzaj je do podłoża tworząc jedną, spójną całość. Częstotliwość użycia nitów zależy od stopnia pochyłości dachu i potrzeby zakonserwowania go przed nasileniem zjawisk atmosferycznych. Im dach bardziej stromy i narażony na opady i wichury tym klamrowanie powinno być częstsze. 

Idealna dachówka dla Twojego dachu!

25 września 2022
15 lutego 2023
Kiedy stawia się dom od podstaw można zadbać o jego bezpieczeństwo pod każdym względem. W większości przypadków jednak mamy do czynienia z budynkiem już istniejącym. Co możemy w nim zastać?
27 stycznia 2023
Mimo, że ciepło z podgrzewanego pomieszczenia ucieka do góry i tam teoretycznie powinno być najcieplej ważne jest, by zastosować dodatkowe zabezpieczenie trzymające ciepło w budynku. To właśnie dach podlega zmianom

Sprawdź pozostałe artykuły

SBUD Sebastian Brodnicki
dom
telefon
nawigacja

Pogotowie elektryczne elektryk