Twój e-mail:
Telefon:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Dane teleadresowe

mail kontakt@sbud-kk.pl

pinezka Kędzierzyn Koźle, ul. Emilii Plater 15

facebook
instagram

Copyright © 2013 - 2022 SBUD Sebastian Brodnicki

       NIP: 7491902163

REGON: 532408226

firma remontowo budowlana SBUD - logo

          Zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi wymagają zwłaszcza elementy drewniane eksponowane na temperaturę i wilgoć, a więc zewnętrzne. Dotyczy to bram ogrodzeniowych, altan ogrodowych, podbitek dachowych, mebli ogrodowych czy ogrodzeń panelowych. Szczególnie tego rodzaju elementy są narażone na niszczące czynniki biologiczne i atmosferyczne. 

 

Impregnacja

 

          Dobry gospodarz nie tylko stara się o odpowiednie wyposażenie, dba oprócz tego o jego niezmiennie korzystny stan. Ochrona przed grzybem i owadami jest równie ważna co przed wodą i promieniowaniem słonecznym. Zdecydujmy, które przedmioty drewniane poddamy impregnacji. Wybrane przez nas drewno powinno być odpowiednio wysuszone (przez sezonowanie co najmniej kilkanaście tygodni). Powierzchnia przed impregnacją poddawana jest przez nas umyciu, najlepiej wodą pod dużym ciśnieniem. Świetnie nada się do tego myjka ciśnieniowa. Możemy zmatowieć nasze drewno wedle potrzeby. Pamiętajmy, że za impregnację musimy zabrać się wtedy, gdy sprzyja nam pogoda. Im później się za to zabierzemy tym gorsze będą warunki przyjęcia się impregnatu. Wilgotność i chłody późnej jesieni utrudniają proces i pogarszają jego efektywność. 

 

Po impregnacji

 

          Po zastosowaniu impregnatu warto zadbać cyklicznie o odświeżenie barwy drewna. Po upływie około dwunastu miesięcy od impregnowania warto pokryć powierzchnię bezbarwnym impregnatem do drewna pełniącym prócz ochronnej także funkcję dekoracyjną. Warto zadbać o zachowanie dla oka takich elementów jak na przykład widoczne słoje drewna. Impregnat zasłaniający rysunek słojów nie jest produktem dobrym. Wzmocnienie tzw. ,,surowego'' wyglądu drewna idzie w parze z jego zagruntowaniem. Drewno już zaimpregnowane wygładzamy i wyrównujemy. Możemy użyć zarówno substancji bezbarwnej jak i dostępnej w kilkunastu odcieniach. Producent zapewnia zarówno barwy standardowe jak i bardziej egzotyczne na specjalne zamówienie. 

 

 

Impregnacja = bezpieczne drewno!

19 października 2022
25 października 2022
PRACA SZUKA CZŁOWIEKA! (Унизу український текст) W związku z rozwojem firmy szukamy od zaraz pracowników w branży budowlanej. Do naszego zespołu szukamy doświadczonych zawodników: murarzy, tynkarzy, wykończeniowców, glazurników, malarzy, dekarzy,
19 października 2022
          Zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi wymagają zwłaszcza elementy drewniane eksponowane na temperaturę i wilgoć, a więc zewnętrzne. Dotyczy to bram ogrodzeniowych, altan ogrodowych, podbitek dachowych, mebli ogrodowych czy ogrodzeń panelowych. Szczególnie

Sprawdź pozostałe artykuły

SBUD Sebastian Brodnicki
dom
telefon
nawigacja

Pogotowie elektryczne elektryk