Twój e-mail:
Telefon:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Dane teleadresowe

mail kontakt@sbud-kk.pl

pinezka Kędzierzyn Koźle, ul. Emilii Plater 15

facebook
instagram

Copyright © 2013 - 2022 SBUD Sebastian Brodnicki

       NIP: 7491902163

REGON: 532408226

firma remontowo budowlana SBUD - logo

Mój dom moją twierdzą, jak mówi stare angielskie powiedzenie. A cóż to za twierdza bez muru obronnego? Już bez blanek, wieżyczek obronnych i mostu zwodzonego nasze płoty i ogrodzenia muszą odpowiednio się prezentować. Sprawdzonym i efektywnym sposobem wykończenia ogrodzenia ceglanego jest ozdobienie go cegłami klinkierowymi. 

 

Specyfika wykończenia cegłami kształtowymi.


Cegły kształtowe używane do tego rodzaju wykończeń pozwalają na ochronę ogrodzenia przed wodą - ułożone są one w kształt daszka nad murem. Jednocześnie są tego samego rodzaju co reszta muru, co nie łamie pożądanej jednolitości materiałów. Ustawienie cegieł wykończeniowych pod minimalnym skosem pozwala wodzie spływać swobodnie, śniegowi zsuwać się przy odpowiednim ciężarze a liściom i innym luźnym osadom opadać siłą grawitacji. Specyficzny ceglany kaptur oprócz funkcji praktycznej jest także ciekawy wizualnie, stanowi pasujący do reszty element wystroju a ponadto nawiązuje stylistycznie do wielu dawnych wzorców stosowanych w architekturze. 

 

Wykończenie - kiedy i dlaczego?


W tym modelu do fugowania stosuje się spoinę stworzoną z myślą o klinkierze. Spoiny będą związane solidniej, gdy ochroni się je przed czynnikami atmosferycznymi. Istotne jest to, by ceglany ,,daszek'' powstał w ramach ostatniej pracy nad naszym ogrodzeniem. Wtedy już od pierwszych swoich chwil będzie chroniony i będziemy mogli uczciwie powiedzieć, że zadbaliśmy o każdy szczegół odgrodzenia wymarzonej posesji. 

Kształtowe cegły klinkierowe jako wykończenie ogrodzenia.

19 września 2022
15 lutego 2023
Kiedy stawia się dom od podstaw można zadbać o jego bezpieczeństwo pod każdym względem. W większości przypadków jednak mamy do czynienia z budynkiem już istniejącym. Co możemy w nim zastać?
27 stycznia 2023
Mimo, że ciepło z podgrzewanego pomieszczenia ucieka do góry i tam teoretycznie powinno być najcieplej ważne jest, by zastosować dodatkowe zabezpieczenie trzymające ciepło w budynku. To właśnie dach podlega zmianom

Sprawdź pozostałe artykuły

SBUD Sebastian Brodnicki
dom
telefon
nawigacja

Pogotowie elektryczne elektryk