Twój e-mail:
Telefon:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Dane teleadresowe

mail kontakt@sbud-kk.pl

pinezka Kędzierzyn Koźle, ul. Emilii Plater 15

facebook
instagram

Copyright © 2013 - 2022 SBUD Sebastian Brodnicki

       NIP: 7491902163

REGON: 532408226

firma remontowo budowlana SBUD - logo

Różne pace i tłum przy ścianach? Nakładanie tynku nie musi tak dłużej wyglądać! 


Jak nałożyć tynk?


Tradycyjna metoda nakładania tynku na ściany polega na aplikacji miejsce po miejscu rozrobionego tynku przy użyciu nierdzewnej metalowej pacy i szlifowanie pacą PCV. Zazwyczaj przy pracy widzimy zaangażowanych wiele osób, co może być uciążliwe technicznie a na pewno jest kosztowne i pracochłonne.


Proces ten można znacznie usprawnić i uprościć. Metoda natryskowa wymaga agregatu tynkarskiego, sprężarki, węża i pistoletu do rozprowadzania tynku, do obsługi których potrzeba tylko jednej osoby! 


Natrysk tynku akrylowego


Przygotowujemy ścianę do nakładania tynku tak samo jak w wypadku metody tradycyjnej. Po podłączeniu pistoletu wężem do agregatu i pomieszaniu tynku mieszarką wolnoobrotową wprowadzamy tynk do lejka pistoletu. Ciśnienie na pistolecie powinno odpowiadać potrzebom pracy. Dysza musi znajdować się w odległości około pół metra od powierzchni nakładania. 


Grubość tynku nakładanego tym sposobem waha się od milimetra do dwóch. Metoda natryskowa jest łatwa, szybka, tańsza i wydajna. Tynk nakłada się również efektywniej. Co ciekawe można tynkowanie przerwać i powrócić do niego następnego dnia bez zauważalnej różnicy w dwóch aplikowanych partiach tynku. 

Metoda natryskowa nakładania tynku.

07 grudnia 2022
moja woda
15 lutego 2023
Kiedy stawia się dom od podstaw można zadbać o jego bezpieczeństwo pod każdym względem. W większości przypadków jednak mamy do czynienia z budynkiem już istniejącym. Co możemy w nim zastać?
27 stycznia 2023
Mimo, że ciepło z podgrzewanego pomieszczenia ucieka do góry i tam teoretycznie powinno być najcieplej ważne jest, by zastosować dodatkowe zabezpieczenie trzymające ciepło w budynku. To właśnie dach podlega zmianom

Sprawdź pozostałe artykuły

SBUD Sebastian Brodnicki
dom
telefon
nawigacja

Pogotowie elektryczne elektryk