Twój e-mail:
Telefon:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Dane teleadresowe

mail kontakt@sbud-kk.pl

pinezka Kędzierzyn Koźle, ul. Emilii Plater 15

facebook
instagram

Copyright © 2013 - 2022 SBUD Sebastian Brodnicki

       NIP: 7491902163

REGON: 532408226

firma remontowo budowlana SBUD - logo
Woda z opadów atmosferycznych popularnie zwana deszczówką jest niezwykle przydatna w gospodarstwie domowym, od domków jednorodzinnych po posiadaczy ogródków działkowych. Od niedawna można było ją łatwiej pozyskiwać i przechowywać. Działo się tak dzięki programowi ,,Moja Woda'', który umożliwiał składanie wniosków o dotacje na przydomowe mikroinstalacje gromadzące wodę opadową i roztopową. Program, na którym można było zyskać do 5 000 zł, działał od 19 marca zeszłego roku. Obchodzono wtedy Światowy Dzień Wody.
 
 

Program "Moja Woda" - dlaczego był potrzebny?

 

 
Dane dotyczące rodzimego zapasu wody na obywatela nigdy nie były zadowalające. Według różnych szacunków to nawet trzy razy mniej od mieszkańców Europy. Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej programem ,,Moja Woda'' zachęca do zatroszczenia się o korzystanie z wody ofiarowywanej nam przez przyrodę, która w krytycznych sytuacjach katastrof naturalnych okazuje się niezwykle istotną. Zebrana woda deszczowa pomaga w pierwszorzędnych potrzebach okresu suszy zaś odpowiednie przekierowanie do domowych zbiorników retencyjnych tejże wody odciąża sieć kanalizacyjną i zapobiega lokalnych podtopieniom. Także ziemia nie jest chłonna w nieskończoność i oddaje wodę, której nie jest w stanie przyjąć. Gromadzenie jej na własny użytek może się okazać zbawienne. 
 
 

Korzyści wynikające z magazynowania wody 

 

 
Korzyści dla rodzinnego portfela jest wiele: zgromadzona woda nie tylko nie marnuje się, ale może być użyta do potrzeb gospodarstwa domowego. Na niektóre prace porządkowe po prostu szkoda tak zwanej "kranówki". Obejmują one podlewanie trawników i roślin doniczkowych, mycia sprzętów i narzędzi, mycia chodników i placów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by taką wodą umyć na przykład samochód. Pamiętajmy, że woda deszczowa i tak spływa po naszych ulicach i chodnikach nie niszcząc ich. Jeśli mamy do wyboru napuścić wody z kranu i umyć nią przydomowy placyk, a uczynić to samo wodą deszczową wybierzmy zdecydowanie bezpłatny prezent od chmur, nie wodę wodociągową, za którą płacimy. 
 
 

Program "Moja Woda" - czy nadal można liczyć na dofinansowanie?

 

 

Dofinansowanie z programu "Moja Woda" obejmowało zakup, budowę, montaż i uruchomienie instalacji na terenie nieruchomości składającego wniosek.  Należało zainwestować minimum 2 000 zł, a pojemność instalacji to najmniej dwa metry sześcienne.
 
Niestety, mimo dużego zainteresowania program "Moja Woda" nie jest już dostępny w 2022 roku, jednak osoby rozważające inwestycję w przydomową instalację magazynującą i gospodarującą wodę mogę skorzystać z dostępnych programów gminnych (np. "Łapmy deszcz" lub "Złap deszczówkę" - dostępne dla mieszkańców województwa lubelskiego oraz wielkopolskiego). 
 
Zachęcamy zatem do sprawdzenia czy akurat w naszym regionie nie możemy skorzystać z takiego wsparcia finansowego. Inwestycja w instalację magazynującą wodę na pewno przyniesie nam sporo korzyści.  Jeśli szukasz rzetelnego wykonawcy, który zrealizuje inwestycję i pozyska aktualnie dostępne dotacje , śmiało skontaktuj się z nami!

Program ,,Moja Woda'' - czy nadal można liczyć na dofinansowanie?

23 lipca 2022
moja woda
15 lutego 2023
Kiedy stawia się dom od podstaw można zadbać o jego bezpieczeństwo pod każdym względem. W większości przypadków jednak mamy do czynienia z budynkiem już istniejącym. Co możemy w nim zastać?
27 stycznia 2023
Mimo, że ciepło z podgrzewanego pomieszczenia ucieka do góry i tam teoretycznie powinno być najcieplej ważne jest, by zastosować dodatkowe zabezpieczenie trzymające ciepło w budynku. To właśnie dach podlega zmianom

Sprawdź pozostałe artykuły

SBUD Sebastian Brodnicki
dom
telefon
nawigacja

Pogotowie elektryczne elektryk