Przedstawiliśmy niedawno imitację drewna na elewacji. Zarówno na wewnętrznych jak i zewnętrznych ścianach można położyć powierzchnię nadającą surowy i imponujący wygląd betonu.
Dom, mieszkanie... Miejsce naszego centrum życiowego nie musi być tylko wygodne i praktyczne - od zawsze człowiek stara się, by było efektywne i estetyczne. Industrialny, steampunkowy czy wręcz postapokaliptyczny wygląd surowego betonu zadowala coraz więcej gustów! Wygląd taki doskonale łączy się z obecnością metali, drewna i szkła.
Beton architektoniczny FAST BetArch
To tynk architektoniczny imitujący wygląd betonu. Składa się m.in. z cementu. Przy wykonywaniu betonu architektonicznego skorzystamy z: - mieszarki wolnoobrotowej; - pędzla; - wałków; - kastry; - pac; - spryskiwacza; - listwy PCV.
Aplikacja
Oczyszczamy odpowiednio wytrzymałe podłoże z zanieczyszczeń i wyrównujemy je. Po zagruntowaniu nakładamy masę tynkarską (przemieszane woda + zaprawa) w dwóch warstwach. Nakładanie następuje równocześnie z kontrolą poziomu i faktury aplikowanej masy. Nadajemy jej dowolny wygląd przez szarpanie, kreślenie wzorów czy nakłuwanie, po czym wygładzamy gotową powierzchnię. Po wyschnięciu tynku należy go zaimpregnować.
Uwagi końcowe
W czasie prac powinny panować: stała dodatnia temperatura, brak silnego nasłonecznienia i utrudniających warunków atmosferycznych. Prace może wykonywać nawet pojedynczy robotnik!
Mimo, że ciepło z podgrzewanego pomieszczenia ucieka do góry i tam teoretycznie powinno być najcieplej ważne jest, by zastosować dodatkowe zabezpieczenie trzymające ciepło w budynku. To właśnie dach podlega zmianom
Hydroizolacja to zabezpieczenie podłoża przed kontaktem z wodą i jej szkodliwym wpływem na trwałość podłoża. Dotyczy to także wilgoci.
Gdzie stosujemy hydroizolację?
Gdzie tylko jest kran jest i wilgoć. Jej