Twój e-mail:
Telefon:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Dane teleadresowe

mail kontakt@sbud-kk.pl

pinezka Kędzierzyn Koźle, ul. Emilii Plater 15

facebook
instagram

Copyright © 2013 - 2022 SBUD Sebastian Brodnicki

       NIP: 7491902163

REGON: 532408226

firma remontowo budowlana SBUD - logo

Stając przed ogromną sklepową półką lub witryną sklepu internetowego możemy mieć poważny problem z wyborem odpowiedniego, najbardziej wszechstronnego impregnatu do użycia w naszych domach i ogródkach. Czy kierować się ceną czy jakością? Mamy brać pod uwagę markę czy raczej zawartość opakowania? Co najlepiej będzie wybrać?

 

Kryteria wyboru

 

Dobierając impregnat trzeba wziąć pod uwagę powierzchnię, na której go mamy zamiar zastosować. To, czy znajduje się na wolnym powietrzu czy pod dachem ma wpływ na środki ochrony. Wiadomo, że element reprezentacyjny jak drewniane części fasady budynku lub płot okalający posesję chcemy zachować w jak najlepszym stanie na podziw przechodniów i pochwałę sąsiadów.

 

Weźmy więc pod uwagę:

 

Cenę

 

Nie jest prawdą, że za dobry impregnat należy przepłacać. Powszechność tego produktu na rynku i dziesięciolecia prac nad składem sprawiają, że dobry jakościowo impregnat nie musi być drogi. Cena ma wpływ na wydajność produkty i gwarancję satysfakcji z użytkowania.

 

Wieloletnią gwarancję 

 

Rzecz nagminnie powtarzana w gazetkach reklamowych i przez producentów to gwarancja produktu. Ale czy rzeczywiście? Nie przeoczmy informacji o gwarancji impregnatu, byśmy cieszyli się jak najdłużej wyglądem i zabezpieczeniem naszego drewna.

 

Obecność substancji biobójczych

 

Nie tylko opady atmosferyczne i mróz nadwątlą i zniszczą niezabezpieczone drewno. Kupowany impregnat powinien uodparniać pokrywane drewno przeciw insektom i wszelakim pleśniom i zagrzybieniom. Wybór impregnatu bez tego elementu lub z jego niskim procentem to strata czasu i pieniędzy. Ważne jest także, by stężenie dotyczyło wszystkich wersji impregnatu, zarówno kolorowych jak i bezbarwnej.  

 

Nieinwazyjność w strukturę drewna

 

Impregnat nie powinien w widoczny sposób wpłynąć na wizualną sferę pokrywanego drewna. Nie może zniszczyć powierzchni albo w kontakcie z drewnem zmienić jego wyglądu. Dobierajmy barwę impregnatu do koloru drewna, na jakim zamierzamy go zastosować. Pomieszanie odcieni nie jest dobrym wyborem. Impregnat ma działać, ale i nie psuć sfery estetycznej.
 

Wybieramy impregnat!

05 listopada 2022
moja woda
15 lutego 2023
Kiedy stawia się dom od podstaw można zadbać o jego bezpieczeństwo pod każdym względem. W większości przypadków jednak mamy do czynienia z budynkiem już istniejącym. Co możemy w nim zastać?
27 stycznia 2023
Mimo, że ciepło z podgrzewanego pomieszczenia ucieka do góry i tam teoretycznie powinno być najcieplej ważne jest, by zastosować dodatkowe zabezpieczenie trzymające ciepło w budynku. To właśnie dach podlega zmianom

Sprawdź pozostałe artykuły

SBUD Sebastian Brodnicki
dom
telefon
nawigacja

Pogotowie elektryczne elektryk