Twój e-mail:
Telefon:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Dane teleadresowe

mail kontakt@sbud-kk.pl

pinezka Kędzierzyn Koźle, ul. Emilii Plater 15

facebook
instagram

Copyright © 2013 - 2022 SBUD Sebastian Brodnicki

       NIP: 7491902163

REGON: 532408226

firma remontowo budowlana SBUD - logo

Mnogość dostępnych na rynku farb może nas przerazić, ale w rzeczywistości nie ma się czego bać.


Farby do malowania ścian dzielą się na dwa podstawowe rodzaje pod kątem składu.

 

Trzonem emulsji akrylowych jest żywica akrylowa. Sprawia ona, że łatwo można farbę nałożyć na wymaganą powierzchnię. Wszyscy znamy przykre odczucia z obecności w nowomalowanych pomieszczeniach czy budynkach - nie występują one przy zastosowaniu farby akrylowej, ponieważ nie wydziela ona przykrego zapachu. 


Farby lateksowe są odporne na słońce i trwałe po nałożeniu. W stosunku do akrylowych farby lateksowe są trudniej ścieralne i wytrzymalsze. 

 

Przygotowanie

 

Przed malowaniem przygotujmy:
- wybrane farby odpowiedniego typu o wybranym przez nas kolorze i zapasie;
- preparat gruntujący;
- pędzel, wałek lub sprzęt do nakładania natryskowego;
- wiaderko malarskie  lub tacka malarska;
- taśma malarska;
- mieszadło wolnoobrotowe.

 

Do dzieła!


Choć farby akrylowe charakteryzują się nadzwyczajną wręcz pokrywalnością powierzchni to mimo to należy ją odpowiednio przygotować - oczyścić z pyłu, tłuszczy i brudu metodą mechaniczną. Dopiero uprzednio przygotowane, czyste i suche podłoże ścienne gwarantuje właściwe przyjęcie się farby. Ściana powinna zostać zagruntowana ze względów technicznych i praktycznych. Po gruntowaniu powinniśmy odczekać minimum jeden dzień, żeby nie przeszkadzać we właściwym przyjęciu się zagruntowania na ścianie. Po przemieszaniu farby, by była jednolita pod względem konsystencji i barwy, nakładamy farbę na ścianie począwszy od kątów pomieszczenia. To newralgiczne miejsca. Jeśli chcemy zachować pewne przestrzenie niepomalowane użyjmy taśmy malarskiej - choć zostanie pokryta częściowo farbą po oderwaniu zostawi prosty pasek niepomalowany. Nakładając wiele warstw farby pamiętajmy o odczekaniu pomiędzy nakładaniem poszczególnych warstw.

 

Wybór właściwej farby.

12 stycznia 2023
moja woda
15 lutego 2023
Kiedy stawia się dom od podstaw można zadbać o jego bezpieczeństwo pod każdym względem. W większości przypadków jednak mamy do czynienia z budynkiem już istniejącym. Co możemy w nim zastać?
27 stycznia 2023
Mimo, że ciepło z podgrzewanego pomieszczenia ucieka do góry i tam teoretycznie powinno być najcieplej ważne jest, by zastosować dodatkowe zabezpieczenie trzymające ciepło w budynku. To właśnie dach podlega zmianom

Sprawdź pozostałe artykuły

SBUD Sebastian Brodnicki
dom
telefon
nawigacja

Pogotowie elektryczne elektryk