Twój e-mail:
Telefon:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Dane teleadresowe

mail kontakt@sbud-kk.pl

pinezka Kędzierzyn Koźle, ul. Emilii Plater 15

facebook
instagram

Copyright © 2013 - 2022 SBUD Sebastian Brodnicki

       NIP: 7491902163

REGON: 532408226

firma remontowo budowlana SBUD - logo

Prosta i płaska posadzka w remontowanym pomieszczeniu jest podstawą dla późniejszego właściwego wykonania aranżacji i dalszych remontów. Kluczowe w korzystaniu z wylewki samopoziomującej jest sprawne i planowe wykonanie wszystkich czynności, ponieważ trudno jest je korygować w toku działania gdy wylewka tężeje. Niezależnie od tego, czy wylewać będziemy ręcznie czy maszynowo warto skorzystać z wylewki samopoziomującej FAST MINI-LEVEL łączącą wytrzymałość i praktycznością położenia.


Przygotujmy:


- samoprzylepne taśmy dylatacyjne - będą nam służyć do odizolowania ścian, by wylewka ich nie dotknęła;
- poziomica - wylewka musi być równa;
- mieszarka wolnobrotowa - skorzystanie z wiertarki spowoduje zapowietrzenie masy;
- nakładki z kolcami na buty, w których poruszać się będzie można po powierzchni wylewki bez znacznego naruszenia jej struktury (dziury uczynione przez kolce znikną, gdy wylewka jest w miarę świeża i nie trzeba jej będzie znacznie wyprostowywać);
- paca metalowa - do rozprowadzania wylewki po powierzchni;
- kastra budowlana - do mieszania wylewki;
- naczynie posłuży do dolewania wody rozrzedzającej substancję;
- repery - wraz z poziomicą pomogą wybrać poziom wylewki;
- wałek z kolcami - przesuwanie go po wylanej wylewce odpowietrzy ją.


Od czego zacząć?


Wybrana do wylania wylewki samopoziomującej powierzchnia powinna być oczyszczona starannie ze wszystkich zanieczyszczeń oraz posiadać odpowiednie wymiary. Pozamiatanie i zeskrobanie zeschłych osadów i płynów będzie krokiem numer jeden. Pojedynczą warstwą taśmy dylatacyjnej pokrywamy ściany bezpośrednio przy podłodze. Pokryć należy także przestrzenie między futrynami drzwiowymi. Jeśli w pomieszczeniu znajdują się schody czy kolumny muszą być podobnie zabezpieczone. Po rozłożeniu reperów poziomicą sprawdzamy modelowaną grubość wylewki. Orientujemy się wobec najniższego punktu podłogi pamiętając, że jej najwyższy punkt musi być pokryty wylewką przynajmniej na dwa milimetry. 


Wylewka samopoziomująca FAST MINI-LEVEL z włóknami poliprypylenowymi


Do kastry wsypujemy samopoziomującą posadzkę FAST MINI-LEVEL i rozcieńczamy mieszankę wodą przy użyciu mieszadła. Konsystencja i proporcje wody do mieszaniny są ściśle określone. Mieszanie powtarzamy po około dziesięciu minutach. Wylana substancja musi zostać rozprowadzona starannie po całej powierzchni pomieszczenia a następnie odpowietrzona wałkiem z kolcami.

 

Jednorodna masa powstająca z jednej porcji kastry musi zostać uzupełniona przez kolejne nie później niż w ciągu dwudziestu minut aż do pokrycia całej posadzki. Nie można wejść na tę powierzchnię do sześciu godzin po jej wylaniu. Wylewka musi odczekać na dalsze prace, które mogą być prowadzone po dwóch (układanie płytek) lub siedmiu dniach (np. układanie wykładzin czy paneli). 


Optymalne warunki do nakładania posadzki zakładają odpowiednią wilgotność, brak nasłonecznienia i klimatyzacji, które pogarszają prędkość i prawidłowość wiązania masy wylewkowej.

 

Wylewka samopoziomująca krok po kroku.

14 grudnia 2022
moja woda
15 lutego 2023
Kiedy stawia się dom od podstaw można zadbać o jego bezpieczeństwo pod każdym względem. W większości przypadków jednak mamy do czynienia z budynkiem już istniejącym. Co możemy w nim zastać?
27 stycznia 2023
Mimo, że ciepło z podgrzewanego pomieszczenia ucieka do góry i tam teoretycznie powinno być najcieplej ważne jest, by zastosować dodatkowe zabezpieczenie trzymające ciepło w budynku. To właśnie dach podlega zmianom

Sprawdź pozostałe artykuły

SBUD Sebastian Brodnicki
dom
telefon
nawigacja

Pogotowie elektryczne elektryk