Twój e-mail:
Telefon:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Dane teleadresowe

mail kontakt@sbud-kk.pl

pinezka Kędzierzyn Koźle, ul. Emilii Plater 15

facebook
instagram

Copyright © 2013 - 2022 SBUD Sebastian Brodnicki

       NIP: 7491902163

REGON: 532408226

firma remontowo budowlana SBUD - logo

Hydroizolacja to zabezpieczenie podłoża przed kontaktem z wodą i jej szkodliwym wpływem na trwałość podłoża. Dotyczy to także wilgoci. 

 

Gdzie stosujemy hydroizolację?

 

Gdzie tylko jest kran jest i wilgoć. Jej nadmiar szkodzi wielu rodzajom powierzchni. Wydaje się, że wyłożenie ścian i często także podłogi w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka zabezpiecza je, ale nawet takie rozwiązanie nie jest skuteczne w stu procentach. Konieczna jest tu hydroizolacja. 

 

Tak zwane pomieszczenia mokre, narażone przez swoją funkcję na stałe i ponadprzeciętne działanie wody i pary wodnej, dzieli się na dwie strefy. To strefa mokra i strefa wilgotna. Pierwsza z nich obejmuje miejsca bezpośrednio dotknięte zalaniem wodą - najbliższe okolice kranów, brodzików, kabin prysznicowych czy wanien. Reszta to strefa wilgotna. 

 

Przygotowanie i zastosowanie

 

Przeciwwilgociowe uszczelnienie podłoża można wykonać specjalną wodoodporną i odporność na chemię masą FAST AQUA. Oddziela ona powierzchnię od działania wody. Można ją położyć na powierzchnię o dowolnym nachyleniu. Na powierzchnię z wypełnionymi ubytkami i zagruntowaną (przygotowaną) nakładamy gotowy wyrób FAST AQUA. Musi być przemieszany wiertarką wolnoobrotową bez dodawania wody ani innych substancji. Nakładamy cienką warstwę FAST AQUA pędzlem na żądaną powierzchnię. Po nałożeniu pierwszej warstwy czekamy około dwie godziny i nakładamy drugą warstwę. Po odczekaniu dwudziestu czterech godzin dopiero można nałożyć płytki czy kafelki. 

 

Zabezpiecz się przed wilgocią!

18 stycznia 2023
15 lutego 2023
Kiedy stawia się dom od podstaw można zadbać o jego bezpieczeństwo pod każdym względem. W większości przypadków jednak mamy do czynienia z budynkiem już istniejącym. Co możemy w nim zastać?
27 stycznia 2023
Mimo, że ciepło z podgrzewanego pomieszczenia ucieka do góry i tam teoretycznie powinno być najcieplej ważne jest, by zastosować dodatkowe zabezpieczenie trzymające ciepło w budynku. To właśnie dach podlega zmianom

Sprawdź pozostałe artykuły

SBUD Sebastian Brodnicki
dom
telefon
nawigacja

Pogotowie elektryczne elektryk