Twój e-mail:
Telefon:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Dane teleadresowe

mail kontakt@sbud-kk.pl

pinezka Kędzierzyn Koźle, ul. Emilii Plater 15

facebook
instagram

Copyright © 2013 - 2022 SBUD Sebastian Brodnicki

       NIP: 7491902163

REGON: 532408226

firma remontowo budowlana SBUD - logo

Nie tylko wnętrza budynków zasługują na godne wzmocnienie i ochronę. Ostatnio mówiliśmy o masie szpachlowej wiążącej konstrukcję ścian, tym razem skupimy się na wyglądzie elewacji (ścian zewnętrznych). Podróżując wielokrotnie po naszych osiedlach i ulicach możemy dostrzec na ścianach bloków mieszkalnych przykry zielonkawy osad powstały w wyniku działania czynników atmosferycznych. Jak się przed nim zabezpieczać?

 

Ochrona elewacji

 

Niezależnie od wysokości ścian zewnętrznych budynku i barwy farby, którą są pokryte, fasada może pokryć się dostrzegalnymi zielonkawymi plamami. Nalot pojawia się nawet już po pierwszej jesieni i zimie. Pochodzić może ze skażenia biologicznego ściany a także z wilgoci wnikającej pod powierzchnię. Bakterie, porosty i grzyby wnikają w strukturę ściany powodując widoczne zmiany.  

 

FAST Protektor

 

FAST Protektor jest substancją konserwującą elewację przed szkodliwymi czynnikami biologicznymi powodującymi właśnie nieprzyjemny i szkodliwy nalot o zielonkawej barwie.

 

Sposób użycia

 

Do pracy przystępujemy w okularach i rękawicach ochronnych oraz masce osłaniającej drogi oddechowe. Pracę podejmujemy w ciepły, bezwietrzny i bezopadowy dzień. Ograniczamy się do miejsc bez bezpośredniej bliskości akwenów i roślin, na które środek chemiczny może zadziałać ujemnie. 

 

Pierwszym krokiem do wyeliminowania powstałego zakażenia i osłony ścian na przyszłość jest usunięcie nalotu wodą pod wysokim ciśnieniem. Idealnie nadaje się do tego celu myjka ciśnieniowa. Kluczowe jest dobranie temperatury wody, jej ciśnienia i końcówki myjki do powierzchni, na której ma być zastosowana - nieodpowiednia końcówka i za duże ciśnienie mogą zniszczyć czyszczoną ścianę. Metoda prób i błędów powinna doprowadzić nas do optymalnego rozwiązania. 

 

Bezwzględnie dopiero po całkowitym wyschnięciu można przystąpić do dezynfekcji ściany poprzez naniesienie nierozcieńczonego preparatu FAST Protektor. Rozpylacz ogrodniczy, wałek malarski lub pędzel z twardym włosiem posłuży nam na pokrycie ściany miejsce przy miejscu preparatem konserwującym. Rozpylacza można użyć do trudno dostępnych powierzchni, wałek i pędzel sprawdzą się tam, gdzie dosięgnie się w pozycji stojącej. Po odczekaniu od sześciu do dwunastu godzin powierzchnię należy ponownie wyczyścić wodą pod ciśnieniem. 

 

Proces można powtarzać wedle potrzeby odkażenia silnie zainfekowanej elewacji. Jeśli w toku prac pojawią się widoczne ubytki w powierzchni elewacji (odpadający tynk) powinno się dokonać skutecznej naprawy i dopiero wtedy powrócić do pracy. Rozwój grzybów w przyszłości zahamuje pomalowanie zabezpieczonej powierzchni dwoma warstwami specjalnej farby.

 

Zdrowa i bezpieczna elewacja.

25 listopada 2022
moja woda
15 lutego 2023
Kiedy stawia się dom od podstaw można zadbać o jego bezpieczeństwo pod każdym względem. W większości przypadków jednak mamy do czynienia z budynkiem już istniejącym. Co możemy w nim zastać?
27 stycznia 2023
Mimo, że ciepło z podgrzewanego pomieszczenia ucieka do góry i tam teoretycznie powinno być najcieplej ważne jest, by zastosować dodatkowe zabezpieczenie trzymające ciepło w budynku. To właśnie dach podlega zmianom

Sprawdź pozostałe artykuły

SBUD Sebastian Brodnicki
dom
telefon
nawigacja

Pogotowie elektryczne elektryk